Rozkład jazdy
wybierz linię:

Testy autobusu Mercedes-Benz Citaro C2

Od 4 sierpnia pasażerowie PKM Czechowice-Dziedzice sp. z o.o. będą mogli podróżować testowanym Mercedesem Citaro. Testy autobusu potrwają tydzień.Mercedes Citaro ma 12 metrów długości, mieści prawie 100 pasażerów i napędzany jest silnikiem spełniającym normy emisji spalin
EURO 6. Posiada moduł odzyskiwania energii hamowania, co przyczynia się do znacznej redukcji zużycia paliwa, a tym samym emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dodatkowo wyposażony jest klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz podświetlane poręcze i progi przy drzwiach. Autobus jest w pełni niskopodłogowy.

Jako główne cechy innowacyjne wozu wymienia się:
- odzyskiwanie energii hamowania poprzez moduł rekuperacyjny umieszczony przy tradycyjnych akumulatorach, co przyczynia się do znacznej redukcji zużycia paliwa, a tym samym emisji CO2 wpływając korzystnie na środowisko.
- emisje spalin znacznie mniejsze od wartości granicznych normy EURO 4. Norma EURO 4 wprowadza zmniejszenie emisji cząstek stałych o 66 % i tlenków azotu aż o 80 % w porównaniu do EURO 5. Prezentowany pojazd wyposażony w silnik OM936 o pojemności 7,7 l
i mocy 220 kW ogranicza te emisje znacznie bardziej: cząstki stałe o dodatkowe 80 %, a tlenki azotu o dodatkowe 50 % w stosunku do podanych wartości granicznych.
- zastosowanie w autobusie miejskim elektronicznego programu stabilizującego tor jazdy ESP, dotychczas znany z pojazdów osobowych i autobusów turystycznych. System ten kontroluje trakcję i poślizg integrując układy ABS i ASR.
- zastosowanie świateł ksenonowych wraz z doświetlaniem skrętu, co znacznie poprawia widoczność dla kierowcy oraz innych użytkowników drogi, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników.
Udogodnienia w pojeździe:
- obniżone wejście przy każdych drzwiach do wysokości 320 mm, podświetlane progi przy otwartych drzwiach, pełnopojazdowa klimatyzacja, atrakcyjny system informacji pasażerskiej poprzez tablice zewnętrzne i monitory wewnętrzne.
- dla pasażerów o ograniczonej mobilności dodatkowo: rampa, długi peron na wózki inwalidzki i dziecięcy oraz miejsca siedzące dostępne z niskiej podłogi.
- dla kierowcy: ergonomiczne miejsce pracy z możliwością dopasowania ustawienia kierownicy i fotelu, oświetlenie w technologii LED, multifunkcyjna kierownica z przyciskami umożliwiająca przełączanie funkcji ekranu bez odrywania rąk, kolorowy, szczególnie czytelny ekran, ciche miejsce pracy, podwyższona pozycja w stosunku do poprzednich modeli i rozwiązań konkurencji, co dodatkowo powoduje lepszy kontakt z wchodzącymi pasażerami, czujnik cofania.

Prezentowany model jest obecnie najnowocześniejszym autobusem miejskim produkowanym seryjnie. Dzięki modułowi rekuperacyjnemu jest pojazdem szczególnie ekologicznym, a jednocześnie najbardziej ekonomicznym wśród dostępnych produktów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
   
   
   
   
   
   
Nowoczesna komunikacjaw Czechowicach-Dziedzicach
Mamy zaszczyt poinformować naszych szanownych pasażerów, że 10 listopada 2009 r. Zarząd Województwa Śląskiego podjął Uchwałę nr 2874/321/III/2009 o wyborze do dofinansowania oraz przyjęciu listy rezerwowej projektów w ramach Działania 7.2. Transport publiczny VII Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt ,,Nowoczesna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach - zakup autobusów oraz wdrożenie systemu zarządzania flotą" został wybrany do dofinansowania.Ilość osób na stronie: 1
Siedziba firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej
w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o.
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Drzymaly 16
tel.(032) 215 91 78
tel/fax.(032) 215 43 13
Punkt sprzedaży biletów 43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Towarowa 128 (Plac autobusowy)
tel. (032) 215 96 42

Czynny od poniedzialku do piatku
od 7.00 do 16.00
sobota
od 8.00 do 14.00
niedziela - nieczynny
Copyright 2010 by PKM Czechowice-Dziedzice Sp z o.o.
Wykonanie: Invidia.pl / strony internetowe